Przyszłość kryptowalut

Kryptowaluta, w przeciwieństwie do waluty papierowej, jest zasobem cyfrowym, a nie fizycznym środkiem wymiany, ale przyjmuje postać „monet” lub tokenów. Są to sieci zdecentralizowane i oparte na technologii blockchain. Ich istnienie jest związane z rozproszoną i zdecentralizowaną księgą. Ponieważ jest chroniony przez kryptografię, prawie niemożliwe jest naśladowanie. Inną cechą kryptowalut jest to, że teoretycznie są one zwolnione z kontroli rządowej lub manipulacji, ponieważ żaden organ centralny ich nie wydaje. W 2021 r.na rynku wystąpiły wysokie wahania cen kryptowalut, takich jak Bitcoin. Wiele osób straciło miliony lub zyskało miliony na takich transakcjach. Nadchodzi pytanie dotyczące przyszłości kryptowaluty w ciągu najbliższych pięciu lat. Branża wzrosła z 923 milionów dolarów do 6,6 miliarda dolarów do maja 2021 roku.


Zalety kryptowaluty

  • Transfer środków między dwiema stronami jest bardziej łatwy w przypadku kryptowalut, ponieważ transfer jest bezpośredni, a nie za pośrednictwem jakiejkolwiek strony trzeciej, takiej jak bank lub firma obsługująca Karty kredytowe.
  • Wszystkie transfery są zabezpieczone za pomocą kluczy publicznych lub prywatnych oraz systemów motywacyjnych, takich jak Proof of Work lub Proof of Stake.
  • Przelewy wiążą się z minimalnymi opłatami manipulacyjnymi w porównaniu z wysokimi opłatami instytucji finansowych za przelewy bankowe.
  • Inflacja nie dewaluuje waluty, ponieważ są one uruchamiane ze stałą wartością, a ze względu na ograniczoną dostępność wzrost popytu zwiększyłby jej wartość, aby nadążyć za rynkiem.
  • Jego zdecentralizowany charakter nie pozwala nikomu na monopol na niego; stąd żadna organizacja ani osoba nie może określić jego przepływu ani wartości, utrzymując w ten sposób Bezpieczeństwo i stabilność.

Wady kryptowaluty

  • Ponieważ transakcje mają charakter półanonimowy, przejrzystość jest zagrożona i trudno jest śledzić te aspekty w ogóle.
  • Ze względu na zdecentralizowaną strukturę kryptowaluty trudno ją regulować, a na rynku występuje duża zmienność.
  • Kryptowaluta ma również kilka wad związanych ze zmiennością, którymi nie można zarządzać, ponieważ nie ma wartości bazowej ani aktywów, takich jak instrumenty pochodne.
  • Istnieje również problem skalowalności, jeśli chodzi o kryptowalutę. Przyjęcie takich walut może spowodować znaczne zakłócenia w podaży monetarnej w kraju.

Przyszłość kryptowaluty

Jak widać, istnieje kilka zalet i wad związanych z korzystaniem z kryptowaluty, kilka organów regulacyjnych próbuje złagodzić ryzyko podczas inwestowania i handlu w takim sektorze. Zauważono, że przewodniczący Rezerwy Federalnej, Jerome Powell, wykazał zainteresowanie regulacją kryptowaluty za pośrednictwem Komisji Papierów Wartościowych i Giełd. Pokazuje to potrzebę opracowania waluty cyfrowej w przyszłości, ale musi ona być regulowana odpowiednimi normami i wytycznymi. Wprowadzono przepisy dotyczące kryptowaluty, które pomogłyby w zmniejszeniu uchylania się od płacenia podatków, a także wzmocniłyby regulacje.

Rewolucję technologiczną wywołuje kryptowaluta, którą promują również rządy. Firmy przyjmują płatności w kryptowalutach, które pozwalają rynkowi rosnąć nawet bardziej niż jest to wymagane. Technologia Blockchain była postrzegana jako wyjątkowo bezpieczna, ponieważ wcześniej nie została zhakowana. Jedynym sposobem na zhakowanie takiej technologii są portfele połączone z systemem. Oczekuje się jednak, że będzie to jedna z najlepiej zabezpieczonych sieci na świecie.

Istnieje kilka oczekiwań na przyszłość z kryptowalutą. Oczekuje się, że wartość Bitcoina przekroczy 100 000 USD za jednostkę. Rynki towarowe również zmienią się w całkowicie cyfrową formę. Byłoby to łatwiejsze w handlu i inwestowaniu. Giełdy będą całkowicie zdecentralizowane i zdigitalizowane. Jest to opłacalne tylko przy pomocy kryptowaluty. Potrzeba płynności jest ważniejsza dla firm niż zyski. Dzieje się tak z powodu kryzysu płynności firmy nie są w stanie spłacić swoich bieżących zobowiązań. Konsumenci mogą w przyszłości łatwo uzyskać dostęp do finansowania, co sprzyjałoby mikrofinansowaniu. Zwiększa to również integrację finansową w kilku krajach na całym świecie. Oczekuje się, że kryptowaluta rozwiąże również problem uchylania się od opodatkowania, ponieważ wszystkie transakcje są rejestrowane na platformie cyfrowej i nie można ich uniknąć za wszelką cenę. Pojawia się koncepcja, która nazywa się pojawieniem się krzywej dochodowości denominowanej w bitcoinach.

Możliwość komentowania została wyłączona.