Czym jest Bitcoin?

Bitcoin (skrót to BTC) to obecnie najbardziej znana na świecie kryptowaluta. Jest to także pierwsza cyfrowa waluta, jaka powstała. Została ona stworzona w systemie tzw. blokchain, czyli łańcuchu bloków. Jej użytkownikiem może zostać każdy, kto skorzysta z aplikacji czy giełd dających do nich dostęp. Jedną z najlepszych jest giełda BitBay, na której możesz zakupić swój pierwszy Bitcoin! <link>

System ten powstał w 2008 roku, był innowacyjnym pomysłem, ale internauci dość ostrożnie podchodzili do tej nowości. W dniu premiery jeden Bitcoin był wart.. 0,063 dolara! Na przestrzeni niecałej dekady jego wartość niewyobrażalnie wzrosła i z Bitcoinem zaczęły się liczyć nawet najbardziej poważne instytucje finansowe na świecie.

Pierwszy Bitcoin stworzyłą osoba działająca pod pseudonimem Satoshi Nakamoto, jednak nikt nie wiem kim on tak naprawdę jest… Najbardziej popularna opinia głosi, że pod tą nazwą kryje się grupa wybitnych kryptografów i matematyków. Biorąc pod uwagę niesamowitą złożoność i jednocześnie ogromny poziom bezpieczeństwa całego systemu, opinia ta zdaje się być najbardziej prawdopodobna i Bitcoina stworzyła grupa genialnych umysłów, która zmieniła dzisiejszy świat.

Bitcoin jest kryptowalutą, której parametry mogą ustawiać sami użytkownicy. W praktyce oznacza to, że jeden Bitcoin może reprezentować na przykład 1 PLN, procent udziały w spółce, czy nawet nieruchomość. Wszystko zależy od potrzeb użytkowników.

Transakcje za pomocą Bitcoinów są jawne, jednak dane kontrahentów są już w pełni anonimowe. Kupić je możemy na specjalnych giełdach, takich jak wspomniana wcześniej giełda BitBay <link>, na których odsprzedają je osoby, którym Bitcoiny nie są już potrzebne. Innym sposobem na zdobycie pierwszego Bitcoina, jest tak zwane „wykopywanie ich”. Kopalnie Bitcoinów to specjalnie do tego stworzy komputery o przeogromnej mocy (dla zobrazowanie tego dodajmy, że dobrej klasy domowy komputer kopałby Bitcoina kilkaset tysięcy lat…), które „wykopują” Bitcoiny czyli tak naprawdę rozwiązują niezwykle skomplikowane zadania kryptograficzne. Obecnie na świecie istnieją firmy specjalizujące się w wykopywaniu Bitcoinów, a następnie odsprzedawaniu ich na giełdach ze sporym zyskiem. Samodzielne kopanie wymaga bardzo dużej wiedzy informatycznej oraz sporych zasobów finansowych na zakup sprzętu.

Bitcoinami można płacić na wielu internetowych platformach i serwisach. Od niedawna również coraz więcej stacjonarnych sklepów na świecie zaczyna akceptować płatności Bitcoinami za pośrednictwem specjalnych aplikacji. Jego ekspansja jest tak ogromna, że w Kanadzie pojawiły się pierwsze bankomaty, w których można wypłacić dolary za posiadane Bitcoiny! Ty także możesz zacząć korzystać z tej rewelacyjnej waluty, kupując swój pierwszy Bitcoin na giełdzie BitBay <link>.

Bitcoin zdobył przeogromną popularność i akceptację społeczeństwa. Z dnia na dzień staje się unikalną ogólnoświatową walutą, która jest poza zasięgiem rządów. Jest to prawdziwie „wolny” pieniądz, która zapewnia najbardziej anonimowe i jednocześnie natychmiastowe i bezpieczne transakcje.

Komentarze są wyłączone.