Czy Bitcoiny są bezpieczne?

Bezpieczeństwo Bitcoinów to ich największa zaleta i zdecydowanie są one bezpieczną kryptowalutą z wielu bardzo różnych względów – począwszy na bezpieczeństwie osobistym, a kończąc na pewności samej waluty.

Po pierwsze system Bitcoin jest zupełnie anonimowy. Wysyłając każdorazowo walutę do kontrahentów, możesz zawsze zmienić swój podpis. Ponadto żadne banki oraz urzędy nie mają kontroli nad Bitcoinami i nie mogą Ci ich zabrać, co zapewnia wręcz większe bezpieczeństwo Bitcoina od tradycyjnych pieniędzy!

Niezwykle ważna jest prostota korzystania z tej waluty. Robienie transakcji Bitcoinami często jest dużo prostsze i szybsze od zlecania zwykłych przelewów bankowych!

Tradycyjna waluta ma to do siebie, że jest bardzo podatna na inflację (spadek siły nabywczej pieniądza, na przykład na skutek dodruku pieniądza przez bank centralny danego kraju). Z Bitcoinem jest dokładnie odwrotnie – otóż ilość Bitcoinów już w chwili ich stworzenia została ustalona na maksymalnie 21 milionów, dzięki czemu wpływać na nią może deflacja (za tą samą ilość pieniędzy w danej walucie po pewnym czasie można kupić więcej dóbr). Można więc przyjąć, że z inwestorskiego punktu widzenia, Bitcoin będzie się utrzymywał na stabilnym poziomie.

System Bitcoin działa w systemie peer-to-peer, czyli nie ma jednostki centralnej i sieć opiera się na komputerach użytkowników. Co za tym idzie nikt i nigdy nie może zablokować Twojego konta – jak już je posiadasz, to możesz mieć pewność, że zawsze będzie ono Twoje. Bezpieczeństwo Bitcoina jest dzięki temu na bardzo wysokim poziomie.

System kryptograficzny Bitcoinów jest niesamowicie skomplikowany, a to jednocześnie zwiększa ich bezpieczeństwo. Wielorakie testy wykazały, że jeśli stosujesz się do zasad bezpieczeństwa, to nie ma szans aby ktoś włamał się do Twojego portfela i ukradł Ci Bitcoiny.

Grozi Ci komornik albo jesteś w trakcie rozwodu, w którym możesz stracić dużą część majątku? Posiadając Bitcoiny możesz czuć się bezpiecznie! Ani komornik, ani adwokat wkrótce byłej żony nie dosięgnie Twoich Bitconów!

Irytują Cię drogie opłaty przy przelewach bankowych lub podczas transakcji za pośrednictwem serwisów płatniczych? Z Bitcoinem tego nie ma! Opłaty są często minimalne lub wręcz dobrowolne – sam możesz wybrać czy chcesz choćby najmniejszą kwotą wesprzeć tzw. górników, dzięki którym system pracuje.

Jak widać bezpieczństwo Bitcoina nie podlega żadnej dyskusji, a w dodatku daje on Tobie poczucie 100% własności, której nikt nie może Ci odebrać!

Komentarze są wyłączone.